EX TEMPORE

MEDNARODNI SLIKARSKI EX-TEMPORE PTUJ, KARNEVAL
INTERNATIONAL PAINTING  EX-TEMPORE PRIZE PTUJ, CARNIVAL

Zdaj že tradicionalna likovna nagrada, ki se odvija v času pusta v najstarejšem slovenskem mestu je do danes, v letih 2003, 2004 in nato 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 in 2017 privabila na Ptuj skora 800 likovnikov, ki so svoja platna žigosali po vsej Sloveniji, v Italiji, Avstriji in na Hrvaškem.

Največja likovna prireditev v pustnem času, organizira KUD Art Stays, skupaj z Mestno občino Ptuj, Javnim zavodom za turizem Ptuj in ostalimi sponzorji.Tematika je karnevalsko obarvana, slikarjem pa je prepuščena tudi prosta tema.

International Art Prize, held in the oldest Slovenian town of Ptuj, until today, in 2003, 2004 and then in 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 and 2017 gathered almost 800 artists, that stamped their canvases all over Slovenia, Italy, Austria and in Croatia.

The biggest art event in the carnival period, is organized by Art Stays, together with the Municipality of Ptuj, Public Tourist Institute and other sponsors. Theme of the contest is the carnival, but there is also possible to participate in the category of open theme.


9. MEDNARODNI SLIKARSKI EX TEMPORE PTUJ KARNEVAL  2017
9TH INTERNATIONAL PAINTING EX TEMPORE PTUJ CARNIVAL 2017

Razstavi del v Galeriji Magistrat in Dominikanskem samostanu bosta na ogled do 11. marca 2017.

Exhibitions in Gallery Magistrat and Dominican Monastery will be open until 11th March 2017.

VEČ INFORMACIJ / MORE INFORMATION (klikni / click)


Dobitniki nagrad 2017 / 2017 Prizes:

Grand Prix Mestne občine Ptuj – URŠIČ MIRA
Velika odkupna nagrada MO Ptuj – ALBINA KRAGELJ
Mala odkupna nagrada MO Ptuj – LJUBA HAHONIN
Nagrada za najbolj izvirnega kurenta – GREGOR SAMASTUR
nagrada Galerije FO.VI – DANIELE CESTARI
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Hotela Mitra – SLAVICA TESOVNIK
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Hotela MUZIKAFE- SERGEJ HAHONIN
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Hotela Poetovio- MILENA ROŠTOHAR
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Sobe Šilak- ANDREJA ERŽEN
Posebna priznanja strokovne žirije so prejeli:  NIKO RIBIČ, JOŽE ŠUBIC, JANA GOVEDIČ, ŠEFIK BOLIĆ in ŽELJKO STRELEC – ŽEC
Posebno priznanje za najmlajše ustvarjalce/ke: ANITA GRANDA in TAMARA ARNUŠ

Dobitniki nagrad 2016 / 2016 Prizes:

GRAND PRIX MO PTUJ: Tanja Špenko
VELIKA ODKUPNA NAGRADA: Sabina Šinko
MALA ODKUPNA NAGRADA: Tonya Carpenter
NAGRADA GALERIJE FO.VI: Aleksander Fenos
NAGRADE GALERIJE 3D MESTRE (Benetke): Tjaša Čuš
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE – Nagrada Hotela MITRA: Marinka Kerstein
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE – Nagrada  Sobe ŠILAK: Milena Roštohar
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE – Nagrada DOM KULTURE – MUZIKAFE: Margot Sippl
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE: Benjamin Kumprej, Oto Vogrin, Albina Kragelj

Dobitniki nagrad 2015 / 2015 Prizes:

GRAND PRIX MO PTUJ: Oto Vogrin
VELIKA ODKUPNA NAGRADA: Tanja Špenko
NAGRADA GALERIJE FO:VI: Kaja Urh
POSEBNO PRIZNANJE IN NAGRADA HOTELA MITRA IN SOB ŠILAK: Zikulnig Gudrun, Dubravko Mokrović
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE: Tonya Carpenter, Hahonin Ljuba

Dobitniki nagrad 2014 / 2014 Prizes:

GRAND PRIX MO PTUJ: Andreja Repnik in Suzana Jović
VELIKA ODKUPNA NAGRADA: Franc Simonič
MALA ODKUPNA NAGRADA: Oto Vogrin
NAGRADA GALERIJE FO.VI: Benjamin Kumprej
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE: Eva Schlitzer, Bogdan Čobal, Pavel Ščurk, Predrag Szilvassy Szy

Dobitniki nagrad 2013 / 2013 Prizes:

GRAND PRIX MO PTUJ: Tina Dobrajc
VELIKA ODKUPNA NAGRADA: Mito Gegič
MALA ODKUPNA NAGRADA: Mirna Sišul
NAGRADA GALERIJE FO.VI ZA MLADE UMETNIKE: Urška Mazej
NAGRADE GALERIJE 3D MESTRE (Benetke): Matej Čepin
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE – Nagrada Hotela MITRA: Barbara Jurkovšek
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE – Nagrada  Sobe ŠILAK: Tanja Špenko
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE: Gregor Samastur

Tina Dobrajc, Grand Prix MO Ptuj Mito Gegič, velika odkupna nagrada Mirna Sišul, Mala odkupna nagrada Matej Čepin, Nagrada Galerije 3D za mlade umetnike Urška Mazej, nagrada Galerije FO.VI za mlade umetnike Gregor Samastur, Posebno priznanje strokovne žirije Barbara Jurkovšek, Posebno priznanje in nagrada Hotela Mitra Tanja Špenko, Posebno priznanje in nagrada Sob Šilak

Dobitni nagrad 2012 / 2012 Prizes:

GRAND PRIX NAGRADA: Narcis Kartardić
VELIKA ODKUPNA NAGRADA: Sabina Šinko
ŠTUDENTSKA NAGRADA: Tjaša Čuš
MALA ODKUPNA NAGRADA: Dacinger Igor
MALA ODKUPNA NAGRADA: Barbara Jurkovšek
GRAND PRIX GRAFITI: Aleksander Fenos
VELIKA ODKUPNA NAGRADA GRAFITI: Dino Kolarič
MALA ODKUPNA NAGRADA GRAFITI: Marko Gavez Kolarič

Zmagovalno delo Graffiti Ex tempore 2012, Aleksander Fenos (izrez) Delo dobitnice velike odkupne nagrade 2012, Sabina Šinko Delo dobitnice nagrade za mladega umetnika 2012, Tjaša Čuš, Maska strahu

Dobitniki nagrad 2011 / 2011 Prizes:

GRAND PRIX MESTNE OBČINE PTUJ: Tanja Špenko
VELIKA ODKUPNA NAGRADA PODJETJA TALUM, D. D.: Barbara Jurkovšek
VELIKA ODKUPNA NAGRADA MIRANA SENČARJA: Dušan Fišer
MALA ODKUPNA NAGRADA BRIGITE HABJANIČ MERC: Duša Jesih
MALA ODKUPNA NAGRADA PODJETJA EL-DAR, D.O.O.: Gregor Samastur
MALA ODKUPNA NAGRADA PODJETJA AVTO PRSTEC, D.O.O.: Sabina Šinko
MALA ODKUPNA NAGRADA ALBERTA BENETA: Marija Mojca Vilar
6 POSEBNIH PRIZNANJ STROKOVNE ŽIRIJE: Jože Šubic, Benjamin Kumprej, Jože Foltin, Sanja Petrovič, Igor Dacinger, Bogdan Čobal